Denník N

Graf dňa: Ceny nehnuteľností prestávajú klesať, možno už dosiahli dno

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Ceny bytov a domov na konci roka medzikvartálne klesli už len o 0,2 percentuálneho bodu.
  • Podľa analytika NBS Romana Vrbovského ešte treba počkať na viac dát, no možno už nastal zlom a ceny už oveľa hlbšie nepôjdu.

Pokles cien bývania sa na konci roka takmer zastavil a nedá sa vylúčiť, že zlacňovanie sa skončilo. Ceny nehnuteľností na Slovensku už v posledných mesiacoch roka neklesali, ale veľmi mierne stúpali.

Na celkový medzikvartálny nárast to však nestačilo, priemerná cena bytov a domov v poslednom štvrťroku klesla o 0,2 percentuálneho bodu na 2 433 eur za štvorcový meter, ukazuje Graf dňa z údajov Národnej banky Slovenska (NBS) o inzerovaných cenách.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Investovanie a úvery

Reality

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie