Denník N

V podnikateľskom príbehu Tarabu hral hlavnú úlohu dnes obžalovaný Košč a krach knižnej firmy Belimex

Tomáš Taraba a Peter Košč. Foto - Denník N - Tomáš Benedikovič, webová stránka ministerstva vnútra
Tomáš Taraba a Peter Košč. Foto – Denník N – Tomáš Benedikovič, webová stránka ministerstva vnútra

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Z firiem Tomáša Tarabu dosahovali najvyššie tržby tie, ktoré robili biznis s knihami a so strážnymi službami.
  • Väčšinu jeho kariéry mu bol kľúčovým obchodným partnerom Peter Košč, ktorý je obžalovaný z podplácania a pred súdmi sa skrýva v zahraničí.
  • Knižný distribútor Belimex po ich príchode skrachoval. Konkurzný správca ich žaloval za to, že na seba previedli z majetku Belimexu hodnotné kníhkupectvá. Žalobu zamietol „Kočnerov“ sudca Vladimír Sklenka. 

Keď sa po voľbách v médiách objavovali úvahy o budúcich členoch vlády za SNS, proti možnej nominácii Tomáša Tarabu za ministra kultúry reagovala kultúrna obec petíciou, najmä pre jeho minulosť na kandidátke ĽSNS.

Zvlášť citlivo a aj z iných dôvodov však na podobné signály reagovali knižní vydavatelia. Niektorí sú presvedčení, že Taraba spolu s Petrom Koščom zámerne prispeli ku krachu popredného distribútora a uškodili jeho veriteľom.

Pred viac než dekádou zažili situáciu, ktorú šéf Slovartu Juraj Heger

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Knihy

Tomáš Taraba

Ekonomika, Kultúra, Slovensko

Teraz najčítanejšie