Denník N

Pre Trestný zákon môžeme prísť aj o peniaze z plánu obnovy, tvrdí PS

Poslanci opozičného Progresívneho Slovenska na tlačovej konferencii k plánu obnovy. Foto - TASR
Poslanci opozičného Progresívneho Slovenska na tlačovej konferencii k plánu obnovy. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Európska komisia pozastavila hodnotenie žiadosti o platbu z plánu obnovy.
  • V liste sa pýta aj na to, či zmenami v Trestnom zákone nezvrátime staršie ciele, ktoré sme už splnili a ktoré nám už uhradila.
  • Podľa vicepremiéra pre plán obnovy nejde o nič neštandardné.
  • PS tvrdí, že v hre môžu byť stovky miliónov.

Slovensko môže aj pre novelu Trestného zákona prísť o peniaze z plánu obnovy. Tvrdí to Progresívne Slovensko. Vychádza z toho, že Európska komisia pozastavila hodnotenie štvrtej platby z plánu obnovy, ktorá sa plánuje v stovkách miliónov eur.

„Konkrétne ide o vyše 900 miliónov eur, o ktoré, ak Ficova vláda nezjedná nápravu, potenciálne môže Slovensko prísť,“ povedal líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Slovensko podľa Šimečku neuvidí peniaze, kým vláda nevysvetlí Európskej komisii niektoré kroky. „Nejde len o promafiánsky balíček, ale aj o zvyšovanie dôchodkov a o porušovanie výdavkových limitov,” povedal Šimečka. Minimálne teda krajina uvidí peniaze neskôr, než by mohla.

Európska komisia skutočne tento týždeň poslala Slovensku list

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ficova vláda

Plán obnovy EÚ

Progresívne Slovensko

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie