Denník N

Graf dňa: Zisk najväčších amerických spoločností rástol vďaka šiestim technologickým gigantom

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Kým spoločnostiam Alphabet, Amazon, Apple, Meta, Microsoft a Nvidia zisky rastú, ostatným americkým firmám sa darí omnoho horšie. 
  • Zárobky 494 zvyšných členov indexu S&P 500 v štvrtom kvartáli medziročne klesli o skoro 9 percent. 

Zisk 500 najvýkonnejších amerických firiem v poslednom štvrťroku 2023 opäť rástol, bolo to však spôsobené šiestimi technologickými firmami. Bez ich príspevku by sa zárobky výrazne prepadli.

Ak sa z populárneho indexu S&P 500 vylúčia Microsoft, Apple, Nvidia, Amazon, Meta a Alphabet, súhrnný zisk jeho zvyšných 494 členov v posledných troch mesiacoch by bol o 8,6 percenta nižší ako pred rokom, ukazuje Graf dňa z dát firmy FactSet a denníka Wall Street Journal. Šesť veľkých technologických firiem však zlepšilo svoje hospodárenie tak výrazne, že len

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Investovanie a úvery

Technológie

Ekonomika

Teraz najčítanejšie