Denník N

List vydavateľa: Denníku N sa naďalej darí. Ďakujeme za podporu

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážení podporovatelia Denníka N,

v kontexte dnešnej politickej a spoločenskej situácie nie je jednoduché (a možno ani vhodné) hovoriť o úspechoch, napriek tomu Vám musíme poďakovať za to, že naše vydavateľstvo má za sebou ďalší dobrý rok. Hoci ani nás neobišiel rast nákladov, vďaka rekordným výnosom vo výške 6,9 milióna eur sme dosiahli prevádzkový zisk 1,2 milióna eur.

Zdroj: N Press

Na konci roku 2023 mal Denník N 72-tisíc predplatiteľov, čo je o štyritisíc viac ako na jeho začiatku, v povolebnom mesiaci sme boli štvrtou najsilnejšou spravodajskou stránkou.

Pokračoval rast čitateľov a prispievateľov moderovaných diskusií pod textami Denníka N, aktuálne ich číta už takmer polovica predplatiteľov.

Knihy

Vlani sme prekročili hranicu 100 vydaných knižných titulov a za rok sme predali takmer 90-tisíc kusov kníh.

V štvrtom kvartáli sme v Bratislave privítali popredného britského historika Timothyho Gartona Asha, ktorý tu na našej verejnej diskusii predstavil svoju knihu Domoviny.

Medzi významné literárne počiny patrí vydanie knihy Láskavé bohyne Jonathana Littella.

Tešíme sa aj z úspechu titulov, ktoré napísali naši kolegovia – knihy Pohyb je liek od Michala Červeného a Tomáša Mihalíka, Umenie blízkosti Moniky Kompaníkovej a Jána Hrustiča a nová Shootyho kniha patrili v predvianočnom období medzi najpredávanejšie.

Hitom vlaňajška bol Rýchlokurz geniality Ľudovíta Ódora, ktorý už vyšiel aj v českommaďarskom jazyku.

Podcasty, video a diskusie

Mesačne vydávame viac ako 160 nových podcastových epizód, ktoré majú dohromady takmer 1,4 milióna stiahnutí, a náš denný dosah na audioplatformách je zhruba 23 000 poslucháčov. V poslednom kvartáli sme odštartovali nový podcast o otcovstve Otcovia v plienkach, minisériu Tajné korene a pridali sme samostatný kanál pre Denník E.

Experiment s neurálnym hlasom, ktorý predplatiteľom číta texty Denníka N okamžite po ich vydaní, sa osvedčil. Články načítané neurálnym hlasom sú mesačne prehrané približne 150-tisíckrát. Na YouTube sme mali v minulom roku 14,4 milióna videní, čo zodpovedá 2,8 milióna hodín prehrávania.

Pokračujeme aj v organizovaní verejných podujatí – okrem diskusií v bratislavskej Cvernovke sa stálemu záujmu teší seriál Ako zachrániť demokraciu, s ktorým plánujeme najbližšie navštíviť Banskú Bystricu.

Naďalej sa zapájame aj do verejnoprospešných aktivít. Vďaka podpore z crowdfundingu a zodpovedným firmám sme vlani poslali na školy štyri vzdelávacie N magazíny – Zelenšie Slovensko, Bol to Maďar alebo Slovák?, Čo je dobrá architektúra, Čo vidia deti v mobile.

Naši kolegovia pokračujú v dodávkach sanitiek pre ukrajinskú armádu.

Úspešný crowdfunding má za sebou aj Napunk, ktorý na jar oslávi už druhé narodeniny.

Piate výročie oslavoval v októbri český Deník N, ktorý sa stal nielen pevnou súčasťou českého mediálneho trhu, ale aj mimoriadne prínosným zdrojom článkov pre slovenský Denník N.

A rodinu spriaznených médií rozšíril v novembri český týždenník Respekt, kde sme získali štvrtinový podiel.

Ako vidíte z tohto výpočtu, Denník N je dnes vo výbornej kondícii, nielen pokiaľ ide o naše hospodárske výsledky, ale aj z hľadiska toho, aké zmysluplné aktivity sa nám darí realizovať a aký majú zásah.

Veríme teda, že aj v nasledujúcom období plnom neistôt sa budeme môcť naplno sústrediť na to, čo od nás očakávate – kontrolu verejnej moci a prinášanie množstva kvalitného obsahu.

Ešte raz vďaka a všetko dobré,

Lukáš Fila, riaditeľ vydavateľstva

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Dnes na dennike.sk

Hospodárenie Denníka N

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie