Denník N

Ľudia ich nosia aj pri šoférovaní. Čo o virtuálnych okuliaroch od Applu hovoria prví majitelia

Ľudia s Apple Vision Pro na verejnosti. Zdroj - Twitter, Threads
Ľudia s Apple Vision Pro na verejnosti. Zdroj – Twitter, Threads

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dlhoočakávané okuliare firmy Apple sú po mesiacoch od ich predstavenia v predaji. Internet zaplavujú používateľské recenzie aj videá ľudí, ktorí sa s nimi prechádzajú po ulici.

Apple druhého februára oficiálne spustil predaj 3,5-tisíc dolárového headsetu, teda okuliarov, ktoré „rozširujú“ realitu o virtuálne prvky. Odvtedy si ho kúpilo 200-tisíc ľudí. Okrem nich prišli s prvými recenziami aj profesionálni blogeri. Na základe niektorých videí by sa mohlo zdať, že ľudí s Vision Pro na hlave budeme odteraz vídať bežne.

Skôr než sa dostaneme k tomu, či je to reálne, najskôr stručné zhrnutie prvých recenzií. Prvá generácia zariadenia Vision Pro neumožňuje robiť nič zásadné, čo by sa nedalo pomocou počítačov alebo mobilov. Je najmä pre tých, čo si môžu dovoliť minúť veľa peňazí. Inováciami a spracovaním je však zariadenie natoľko dobré, aby ľudia uverili, že ďalšia generácia bude o niečo užitočnejšia a súčasne lacnejšia.

Ľudia s Vision Pro na hlave zabávajú internet

Casey Neistat, najznámejší videobloger na YouTube, sa s novým headsetom napríklad preháňal po NewYorku na svojom elektrickom skateboarde.

Ďalší človek na Instagrame sa chytil častého prirovnania Vision Pro k lyžiarskym okuliarom. Vydal sa s ním na svah.

 

Uverejnil/-a @sung.kim.mw
Zobraziť v Threads

 

Ako by obáv o bezpečnosť nebolo dosť, viacerí ľudia zdieľali videá, ako rozšírenú realitu používajú takisto kým šoférujú auto s čiastočným autopilotom. Na to reagoval aj tajomník amerického ministerstva dopravy s tým, že šoféri majú venovať všetku pozornosť šoférovaniu.

Čo im ešte chýba

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Technológie

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie