Denník N

Zelený newsfilter: Na šikovných študentov neútočí iba Fico, ale aj Taylor Swift

Ilustrácia - T. G. s Midjourney
Ilustrácia – T. G. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Zatiaľ čo na Slovensku sa útokmi na študentov strápňuje premiér Robert Fico zo Smeru či štátna tajomníčka Lucia Kurilovská z Hlasu, internet posledné dni žije trápnosťou svetoznámej americkej speváčky Taylor Swift.

Tá pohrozila právnymi krokmi 21-ročnému študentovi floridskej univerzity UCF Jackovi Sweeneymu za to, že upozorňuje na jej lety súkromným lietadlom. Speváčka tvrdí, že to ohrozuje jej súkromie.

Je to nezmysel – pohyb lietadiel môže sledovať ktokoľvek, tieto dáta sú verejne dostupné. Tí šikovnejší ich vedia analyzovať a upozorniť na známe celebrity, politikov a miliardárov, ktorí lietaním na súkromných „tryskáčoch“ vypúšťajú emisie.

O Taylor Swift sa veľa diskutuje aj preto, že si pred pár dňami zaletela „na otočku“ na finálový zápas ligy amerického futbalu Super Bowl, aby mohla povzbudzovať svojho partnera Travisa Kelcea z tímu Kansas City Chiefs.

A to sa deje v čase, keď prístroje, ktoré sledujú životné funkcie planéty, hlásia, že je v kritickom stave.

Uplynulý január bol ďalší z radu najteplejších mesiacov na Zemi od začiatku meraní, graf s teplotou oceánov sa „zbláznil“ a vedci našli ďalšie dôkazy o kolapse kľúčového prúdenia v Atlantickom oceáne, od ktorého závisí aj počasie a štyri ročné obdobia na Slovensku.

V tomto vydaní Zeleného newsfiltra sa okrem iného pozrieme aj na to, ako to všetko ovplyvňuje biznis slovenského milionára Igora Rattaja a jeho firmy Tatry mountain resorts (TMR).

Aký máte na to názor vy? Je podľa vás správne verejne upozorňovať na to, akú uhlíkovú stopu po sebe zanechávajú celebrity? Mali by byť lety súkromnými lietadlami obmedzené? A zamýšľate sa pred kúpou letenky nad svojou vlastnou uhlíkovou stopou? Napíšte, čo si o tom myslíte, v diskusii k tomuto článku.

Toto vydanie Zeleného newsfiltra má 1 500 slov a prečítate ho za 8 minút. K dispozícii je aj ako podcast pre predplatiteľov. Nájdete ho v aplikácii Denníka N alebo na webe v hornej časti newsfiltra.


1. Je slávna aj obľúbená. Papalášske lety súkromným „tryskáčom“ jej však mnohí fanúšikovia nevedia odpustiť

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Hudba

Klimatická kríza

Lyžovanie

Ochrana prírody

Počasie

Príroda

Zelený newsfilter

Životné prostredie

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie