Denník N

V mene strategickej investície štát vstúpi aj na cudzí pozemok, návrh ide do parlamentu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Minister Jozef Ráž je o krok bližšie k zrýchleniu veľkých investícií, jeho návrh schválila vláda.
  • Mimovládky jeho návrhu vyčítali zásah do vlastníckych práv. Rizikom je aj oslabenie Úradu pre verejné obstarávanie a Útvaru hodnoty za peniaze.
  • Fico radil neustupovať, Ráž v niečom ustúpil, v niečom nie. 

Štát bude môcť vstupovať aj na cudzie pozemky, ak to bude súvisieť s prípravnými prácami, ako je napríklad archeologický prieskum. Stačí, aby to bol pozemok na investíciu, ktorú vláda označí za strategickú, a majiteľom pozemkov to oznámia aspoň 15 dní dopredu.

To je jedna z vecí, ktoré prináša nový zákon o strategických investíciách, ktorým chce minister dopravy Jozef Ráž zrýchliť povoľovanie a výstavbu veľkých projektov. V zozname sú stovky kilometrov diaľnic a množstvo železničných projektov. Ďalšie projekty

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Diaľnice a cesty

Ficova vláda

Jozef Ráž

Verejné obstarávanie

Železnice

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie