Denník N

Graf dňa: Ošiaľ okolo elektrických áut opadol, čaká sa na lacné modely

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • V januári rástli predaje osobných áut v EÚ medziročne o 12 percent, pri elektromobiloch to bolo o 29 percent. 
  • Záujem o elektrické autá ešte stúpne vďaka širšej ponuke nových lacnejších modelov.

Hoci sa v Európskej únii stále predáva viac osobných áut ako pred rokom, dopyt po elektromobiloch po minuloročnom ošiali chladne. Domácnosti čakajú na lacnejšie modely, ktorých príchod zabezpečí, aby sa predaje vrátili k prudkému rastu, hovorí expert.

Zatiaľ čo vlani predaje elektrických áut v EÚ bežne rástli medziročne o 50 a v jednom mesiaci až o viac než 100 percent, v januári sa tempo rastu zvoľnilo na 29 percent, ukazuje Graf dňa. Napriek tomu predaj elektromobilov rástol stále rýchlejšie ako všetkých vozidiel bez rozdielu pohonu. V decembri sa pre

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Automobilový priemysel

Budúcnosť automobilov

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Ekonomika

Teraz najčítanejšie