Denník N

Šéf olympionikov blízky SNS Siekel ide k svojmu golfovému areálu pristavať stovku chát a apartmánov

Golfový areál Sedin Antona Siekela Foto - Sedin golf resort a Tasr
Golfový areál Sedin Antona Siekela Foto – Sedin golf resort a Tasr

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Veľkopodnikateľ a prezident slovenských olympionikov chce rozširovať svoj juhoslovenský golfový areál Sedin.
  • Cestovný ruch je kľúčovým pilierom jeho biznisu. Má aj kúpele či hotely, a to nielen na Slovensku, ale aj v Ázii.
  • Siekel má dlhodobo veľmi blízko k SNS. Napríklad bývalý predseda strany Ján Slota býval v luxusnom dome, za ktorým bol Siekelov manažér.
  • V minulosti sa Siekel pohyboval aj okolo firmy zapletenej do emisnej kauzy, čo bol jeden z najväčších slovenských podvodov s verejnými zdrojmi.

Prezidenta slovenského olympijského výboru Antona Siekela nedávno veľmi potešilo zriadenie nového ministerstva pre šport a cestovný ruch, ktoré pretlačila SNS. Krajinu to v čase napnutého stavu verejných financií bude stáť až 200 miliónov eur, no podľa Siekela je to ďalší míľnik v zlepšovaní domáceho športu.

Muž, ktorý má k SNS už dlhšie blízko, však napreduje aj vo vlastnom biznise. Ten má, mimochodom, tiež vo veľkej miere rozvinutý práve v cestovnom ruchu.

Vo svojom juhoslovenskom golfovom stredisku Sedin Golf Resort pri obci Veľké Úľany neďaleko Sládkovičova chce vybudovať vyše sto apartmánov a chát.

Tento zámer predložil domácim úradom na ochranu životného prostredia už koncom vlaňajšej jesene, no teraz už od nich dostal súhlas. Začiatkom februára úrady rozhodli, že zámer netreba posudzovať zložitejšími procedúrami podľa zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie.

Mapa umiestnenia projektu. Vizualizácia – Sedin Golf Resort

To Siekelov zámer, ktorý uskutoční prostredníctvom firmy TST Invest,

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Cestovný ruch

Firmy

Reality

SNS

Ekonomika

Teraz najčítanejšie