Denník N

Graf dňa: Budúcnosť nie je len umelá inteligencia, ďalším hitom akciového trhu sú lieky na chudnutie

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Akcie farmaceutických firiem Eli Lilly a Novo Nordisk ťažia z popularity novej generácie liekov proti obezite.  
  • Hoci obe firmy majú pred sebou úspešné roky, ich akcie sú podľa niektorých analytikov nadhodnotené. 

Už vyše roka poháňa akciové trhy presvedčenie, že umelá inteligencia radikálne zefektívni ekonomiku, z čoho profitujú najmä veľké technologické firmy. Trochu v ich tieni stoja akcie dvoch farmaceutických firiem vyrábajúcich novú generáciu liekov na chudnutie.

Akcie americkej spoločnosti Eli Lilly, ktorej liek proti obezite Zepbound nedávno dostal od amerických regulátorov zelenú, za posledných 12 mesiacov vzrástli o takmer 130 percent a dánsky Novo Nordisk, ktorý vyrába Ozempic a Wegovy s podobným účinkom, si pripísal viac než 60 percent, ukazuje Graf dňa. Obe spoločnosti sa

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Investovanie a úvery

Ekonomika, Zdravie

Teraz najčítanejšie