Denník N

Kmotrík končí s gastrokartami. Mnohým klientom na nich prepadol príspevok na stravu

Podnikateľ Ivan Kmotrík Foto - Ivan Kmotrík
Podnikateľ Ivan Kmotrík Foto – Ivan Kmotrík

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • K 29. februáru sa sťahuje z trhu firma GGFS, prvý vydavateľ elektronických gastrokariet.
  •  V závere minulého roka zmenila obchodné podmienky, mnohí zamestnanci sa teraz nedokážu dostať k zvyšku kreditu z príspevku na stravné.

Jana mala u svojho bývalého zamestnávateľa stravenkovú kartu Callio Gastro. V polovici decembra si pozerala na svojom účte ku karte, či jej náhodou neprepadne peňažný príspevok od zamestnávateľa. Mala tam vyše 100 eur, pri ktorých bola nastavená exspirácia rok 2025.

V januári chcela kartu použiť v obchode, no nefungovala. Po prihlásení do svojho konta sa dozvedela, že k 1. januáru jej celý príspevok exspiroval. K zostatku na účte sa už nemôže dostať.

Gastrokarty Callio vydáva spoločnosť GGFS, ktorú štyri roky majoritne vlastnil podnikateľ Ivan Kmotrík a od decembra 2022 sú ako spoločníci zaregistrované tri eseročky z Malty. Kmotrík je naďalej spolu s jeho minoritným spoločníkom Pavlom Komorníkom konateľom.

Jana volala na infolinku spoločnosti. Tam sa dozvedela, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie