Denník N

Poľská odborníčka na kvalitu potravín: Vstup do EÚ bol pre našich farmárov veľmi výhodný

Aj poľskí farmári v týchto dňoch protestujú v uliciach. Foto - TASR/AP
Aj poľskí farmári v týchto dňoch protestujú v uliciach. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Poľské potraviny sú kvalitné a chutné, a ak sa objaví zlý prípad, rýchlo sa to zistí a vyšetrí, hovorí profesorka Aneta Ocieczek z Námorníckej univerzity v poľskej Gdyni.

Vysvetľuje tiež, ako pomohol poľským farmárom vstup do EÚ.

Začnem kontroverzne: Je poľské jedlo škodlivé či nekvalitné? S takýmito názormi sa občas možno stretnúť v Česku či na Slovensku.

Rozhodne nie. To, čo hovorovo nazývame jedlom, sú potravinové tovary, ktoré už z definície musia spĺňať určité vysoké štandardy, predovšetkým z hľadiska bezpečnosti, ale aj kvality. Potraviny konzumované v primeranom množstve nemôžu predstavovať hrozbu pre ľudské zdravie alebo život. Vo všeobecnosti neexistuje absolútne žiadny spôsob, ako by jedlo, ktoré je na trhu, mohlo byť škodlivé. Predtým ako sa potravinový výrobok dostane na trh, najskôr podlieha mnohým štádiám kontroly. Jeho kvalita od momentu získania surovín až po spotrebiteľa je monitorovaná. A ak sa vyskytnú nejaké problémy, čo sa, bohužiaľ, môže stať, existujú systémy, ktoré umožňujú stiahnuť takýto produkt z trhu.

Mnohí Slováci majú negatívny postoj k poľským potravinám pre niektoré negatívne udalosti, ktoré sa odohrali v minulosti, napríklad kauza používania posypovej namiesto kuchynskej soli. Ale ako som pochopil, takéto veci sa vyšetrujú.

Objavenie sa tohto typu produktov na trhu je vecou nedostatku základnej poctivosti a zdravého rozumu, ale, našťastie, ide o jednotlivé prípady. Vieme, že takéto činy budú odhalené a potrestané. Zverejnenie takýchto udalostí dokazuje nie to, že kvalita poľských potravín je zlá, ale to, že bezpečnostné systémy sú veľmi dobré, efektívne a fungujú, pretože sú schopné odhaliť prítomnosť produktu, ktorý nespĺňa normy. Okrem toho sú tieto systémy implementované v mnohých krajinách v Európe a na celom svete. Je preto možné vymieňať si informácie medzi kontrolnými orgánmi v Európe.

Veľa sa hovorí o tom, že Poľsko pri vstupe do EÚ muselo splniť vysoké štandardy. Ako hodnotíte tento proces?

Poľské jedlo sa zaslúžene teší dobrej povesti nielen medzi Poliakmi, ale aj medzi väčšinou našich susedov, pretože je veľmi chutné a prirodzené. Aj v podmienkach priemyselnej výroby potravín sa často používajú celkom tradičné receptúry. Poľské výrobky sa navyše vyznačujú relatívne obmedzeným stupňom spracovania. Po vstupe do EÚ muselo Poľsko splniť vysoké požiadavky z hľadiska procesov používaných na výrobu potravinárskych surovín, ako aj požiadavky na výrobu samotných potravín, čo sa premietlo do zlepšenia bezpečnosti, kvality a stability surovín a jedla. Vášeň pre tradičné chute zároveň znamená, že máme jednoducho dobré jedlo. Slogan „Dobré, pretože je to poľské“ nie je len slogan, je to pravda. V čase, keď sa západná Európa tešila z vysoko spracovaných produktov, ktoré sa vyrábajú vďaka použitiu mnohých, často veľmi zložitých technologických procesov, v Poľsku sa potraviny vyrábali ešte podľa tradičných postupov, no s dôrazom na bezpečnosť a kvalitu použitých surovín.

Pri vstupe do EÚ mali poľskí farmári určité obavy, či sa im to oplatí, ale aj z Európskej únie boli obavy, či to poľské poľnohospodárstvo zvládne. Ako to hodnotíte po 20 rokoch?

Hodnotím to jednoznačne

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Európska únia

Poľsko

Ekonomika, Svet

Teraz najčítanejšie