Denník N

Agrokomora chcela mať protesty bez politikov. Minister Takáč a poslanec Huliak na ne aj tak prišli

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč nastupuje do traktora na novozámockom proteste farmárov. Foto - Facebook Richarda Takáča
Minister pôdohospodárstva Richard Takáč nastupuje do traktora na novozámockom proteste farmárov. Foto – Facebook Richarda Takáča

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Farmári na svoje protesty žiadnych politikov nepozývali, no niektorí sa popri nich aj tak zviezli.
  • Minister pôdohospodárstva Richard Takáč sa objavil u jemu najbližších farmárov v Nových Zámkoch.
  • Premiér Fico zneužil protesty aj na proruskú propagandu.

Vo štvrtok boli slovenské mestá plne zachmúrených farmárov. Kolónami trúbiacich traktorov, ktoré obmedzovali dopravu, protestovali proti tomu, ako ich Európska únia a slovenskí politici zaťažujú administratívou a opatreniami na ekologizáciu polí aj maštalí.

Jeden účastník protestov sa však pri nastupovaní do traktora usmieval a fotografiou z tohto momentu sa pochválil aj na Facebooku.

Išlo o ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča (Smer). Prišiel sa ukázať a zapózoval pre médiá aj napriek tomu, že vedenie Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, ktorá bola hlavným organizátorom protestov, začiatkom týždňa povedalo, že ho nepozvalo, keďže protesty mali byť apolitické.

Richard Takáč (Smer) s poslancom SNS Rudolfom Huliakom na novozámockých protestoch farmárov. Foto – Facebook Richarda Takáča

Takáč prišiel na protesty spolu s

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Agro

Ficova vláda

Richard Takáč

Ekonomika

Teraz najčítanejšie