Denník N

Developer odhalil, ako prebuduje areál po fabrike Palma. Prevažne bytový projekt bude stáť 175 miliónov eur

Premena priemyselného areálu Palmy na novú bytovú zónu Vizualizácia – Gehl Architects a Corwin
Premena priemyselného areálu Palmy na novú bytovú zónu Vizualizácia – Gehl Architects a Corwin

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Jedna z najväčších nových bratislavských bytových zón po bývalom výrobcovi olejov Palma nadobúda konečne konkrétnejšiu podobu.
  • Developer Corwin už predložil úradom na posúdenie vplyvov na životné prostredie nový projekt na prebudovanie až vyše polovice areálu.
  • Projekt, ktorý sčasti zachová aj staršie priemyselné budovy, ponúkne celkovo štyri veľké bytové bloky.
  • Prvé byty majú dostať noví majitelia v roku 2030.

Najväčšie nové developerské projekty často vznikajú v zrevitalizovaných areáloch po veľkých bývalých priemyselných fabrikách. Inak to nie je ani pri využití priestorov po bývalom bratislavskom výrobcovi tukov a olejov Palme.

Už dlhšie sa vedelo, že developer Corwin tam chce po rekonštrukcii zachovať aj viaceré staršie priemyselné budovy a že v lokalite chce stavať hlavne byty. No až z projektu, ktorý predložil úradom na posúdenie vplyvu na životné prostredie, je jasné, koľko to bude stáť, ako vysoké budú nové budovy a tiež koľko bytov tam vznikne.

Predložený zámer ráta s celkovým rozpočtom až 175 miliónov eur, a to ním Corwin rieši iba väčšiu polovicu celého priemyselného areálu, do ktorého patria aj budovy po opustenom mlyne a pekárni. Zatiaľ predložil návrh na využitie tri a pol hektára z celkovo 6 hektárov priemyselného areálu.

Pôvodná a nová podoba prebudovania vyše polovice areálu po bývalej Palme, mlyne aj pekárni. Vizualizácia – Gehl Architects a Corwin

Corwin, na ktorý má podľa SME už dlhšie dosah aj niekdajšia šéfka Fondu národného majetku a jedna z hlavných postáv kauzy Gorila Anna Bubeníková, projekt úradom predložil prostredníctvom svojej dcérskej firmy CG SK SPV 1.

Viac o novom projekte

Dnes na dennike.sk

Developeri v Bratislave

Firmy

Reality

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie