Denník N

Vláda si na schôdzu do Michaloviec nesie aj stimul pre nového investora. Ten však dostane menej, než čakal

Ministerka hospodárstva Denisa Saková a premiér Róbert Fico prinašajú do Michalovciec investičný stimul pre ich nového nemeckého investora Lichtgitter Foto - TASR
Ministerka hospodárstva Denisa Saková a premiér Róbert Fico prinašajú do Michalovciec investičný stimul pre ich nového nemeckého investora Lichtgitter Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Nemecký Lichtgitter sa chystá v Michalovciach vyrábať rošty na plošiny priemyselných či energetických podnikov.
  • Mesto malo investora istého už skôr, no vláda mu teraz ide prideliť daňovú úľavu.
  • Ficov kabinet zatiaľ iba doťahuje investície, na ktorých začali pracovať predchádzajúce vlády.  

Štvrtá vláda Roberta Fica pokračuje vo svojich výjazdových schôdzach, ktorými chce ukázať, že sa o regióny zaujíma. V stredu sa stretne v Michalovciach, v meste, v ktorom bol až štyri volebné obdobia od roku 2006 až do roku 2022 primátorom košický krajský šéf Smeru Viliam Záhorčák.

Vláda si pripravila aj dotáciu pre jedného z nových michalovských investorov. Pre nemeckého výrobcu rôznych typov roštov pre plošiny v priemyselných fabrikách či prístavoch Lichtgitter.

Pravdou však je, že Michalovce mali túto investíciu za 6,3 milióna eur istú už prv aj bez vládneho stimulu. Halu, v ktorej má pracovať 50 ľudí, Nemci kúpili už skôr a už do nej priviezli aj potrebné technológie. A o vládnu pomoc požiadali ešte v minulom volebnom období. Žiadosť zaslali ministerstvu hospodárstva deň pred Vianocami v roku 2022.

To, že je táto investícia istá už dlhšie, mohlo spôsobiť aj fakt, že Lichtgitter má od vlády napokon dostať podstatne menšiu pomoc, ako si pôvodne predstavoval.

Viac o pomoci pre investora

Vláda sa na návrh ministerstva hospodárstva chystá prideliť

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ficova vláda

Firmy

Priemysel

Ekonomika

Teraz najčítanejšie