Denník N

Graf dňa: zlacňovanie bytov a domov sa zrejme skončilo, potvrdzujú po centrálnej banke aj čísla štatistického úradu

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Ceny nehnuteľností vzrástli podľa štatistického úradu v poslednom vlaňajšom kvartáli o 2,1 percenta.
  • Aj keď už vlani zrejme dosiahli dno, v tomto roku ešte podľa odborníkov zásadnejší rast cien nehnuteľností čakať netreba.

Ceny nehnuteľností dosiahli pravdepodobne dno už vlani, ukázali po údajoch centrálnej banky aj čísla štatistického úradu. To však neznamená, že ceny bývania budú nutne len rásť a už vôbec nie tak ako v posledných rokoch pred zvyšovaním úrokových sadzieb, hovoria experti.

Ceny nehnuteľností na Slovensku stúpli vo štvrtom štvrťroku medzikvartálne o 2,1 percenta a boli len o 1,1 percenta nižšie ako v rovnakom období roku 2022, ukazuje Graf dňa z údajov štatistického úradu. Je to prvý raz po štyroch kvartáloch, čo úrad hovorí o medzikvartálnom raste cien nových aj existujúcich bytov a domov zároveň.

Štatistický úrad vychádza z predajných cien z katastrov, jeho štatistiky sa tak

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Investovanie a úvery

Reality

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie