Denník N

Ako to číta Ivan Mikloš: Európa má problém a Slovensko stokrát taký

Robert Fico a Andrej Danko. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico a Andrej Danko. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je bývalý minister financií.

Slovenský premiér Fico preráža svojimi proruskými a protiukrajinskými postojmi a výrokmi neustále ďalšie a ďalšie dno, ktoré sa pritom zakaždým zdá už nepreraziteľné.

Novinkou tých ostatných výrokov je, že spochybňuje už nielen Ukrajinu a jej právo brániť sa ruskej agresii, ale aj našich západných spojencov a naše ukotvenie v západnej civilizácii. Jeho výroky, podľa ktorých „Rusko bolo klamané“, „Západ podporuje, že Slovania sa zabíjajú“ a že „jediným plánom EÚ je zabíjanie Slovanov“, sú nielen odporné, odpudivé a nehorázne, ale aj veľmi nebezpečné. A nebezpečné predovšetkým pre nás, občanov Slovenskej republiky, ktorých záujem a bezpečnosť by mal predseda vlády chrániť v prvom rade.

Len o trochu menej zarážajúca ako Ficove slová bola reakcia jedného zo slovenských opozičných lídrov, predsedu SaS Richarda Sulíka, ktorý tieto a podobné Ficove výroky a postoje v relácii Braňa Závodského v Rádiu Expres zľahčoval a bagatelizoval a odporúčal médiám, aby si Fica a jeho výroky nevšímali.

Nuž, nevšímať si výroky predsedu vlády ohrozujúce nielen záujmy krajiny, ktorú reprezentuje, ale priamo aj jej bezpečnosť, a to v čase narastajúceho potenciálneho ohrozenia tejto bezpečnosti, je len ďalším potvrdením geopolitického bezvedomia tohto opozičného politika.

Pretože realitu najlepšie vystihujú tieto dve vety z článku v aktuálnom vydaní týždenníka The Economist:

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ako to číta Ivan Mikloš

Bývalý minister financií Ivan Mikloš pre Denník E pravidelne komentuje svetovú ekonomickú debatu a jej dopady na Slovensko.

Robert Fico

Vojna na Ukrajine

Ekonomika, Komentáre

Teraz najčítanejšie