Denník N

Dočasnú autobusovú stanicu na Mlynských Nivách nahradia tri bytové a jedna kancelárska budova. Oravkin ukázal projekt

Tri bytové budovy nového projektu. Vizualizácia - Alto Real Estate a Mecanoo
Tri bytové budovy nového projektu. Vizualizácia – Alto Real Estate a Mecanoo

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Nový bratislavský projekt bývalého partnera Penty Jozefa Oravkina vznikne na celkovej ploche jeden a pol hektára.
  • Na mieste bývalej dočasnej autobusovej stanice vyrastú tri bytové budovy a jedna kancelárska. Vyplýva to z víťazného návrhu od holandského štúdia Mecanoo.

Bývalý partner investičnej skupiny Penta Jozef Oravkin ukázal, čo chce postaviť vedľa vežiakov Sky Parku v bratislavskom „downtowne“.

Ide o pozemok, na ktorom fungovala dočasná autobusová stanica počas výstavby novej stanice, ktorá je súčasťou susediaceho komplexu Nové Nivy.

Pôvodne tu chcela stavať svoj prvý bratislavský bytový komplex developerská skupina HB Reavis najbohatšieho Slováka Ivana Chrenka. No tá sa rozhodla podnikať už iba v zahraničí a tento pozemok predala Oravkinovej novej developerskej firme Alto Real Estate.

Alto pozemok kúpilo vlani na jar. Aktuálne si zo širšej súťaže vybralo aj architekta projektu, ktorým je dizajnérske štúdio Mecanoo so sídlom v holandskom Delfte, a zverejnilo jeho vizualizácie.

Nový projekt vznikne v susedstve vežiakov Sky Parku. Na obrázku sa nachádza naľavo od nich. Vizualizácia – Alto Real Estate a Mecanoo

Majiteľ Alta má v downtowne pritom bohaté skúsenosti. Jeho nový projekt s názvom Blok 5.1 susedí s vežiakmi Sky Parku, ktoré rozbiehala realitná divízia Penty ešte v čase, keď ju viedol on sám. Teraz tam ešte dokončuje štvrtú rezidenčnú vežu Sky Parku, ktorú si z Penty prevzal ako súčasť majetkového vyrovnania.

Viac o novom projekte

Dnes na dennike.sk

Firmy

Reality

Ekonomika

Teraz najčítanejšie