Denník N

Graf dňa: Februárová inflácia pochovala nádeje na jarné znižovanie úrokových sadzieb

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Medziročná inflácia v eurozóne sa vo februári spomalila na 2,6 percenta, analytici však očakávali ešte výraznejší pokles. 
  • Slovensko malo štvrtú najvyššiu infláciu v menovej únii po Chorvátsku, Estónsku a Rakúsku.

Rast cien v eurozóne sa vo februári opäť spomalil, no menej, než sa čakalo. Spolu s poklesom nezamestnanosti na rekordné minimum to Európskej centrálnej banke prinieslo čerstvé argumenty, aby sa so znižovaním úrokových sadzieb neponáhľala.

Medziročná miera inflácie klesla na 2,6 percenta z januárových 2,8 percenta, ukazuje Graf dňa z predbežných údajov Eurostatu zverejnených v piatok. Analytici v prieskume agentúry Bloomberg však predpovedali, že ceny vo februári

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Euro

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Investovanie a úvery

Ekonomika

Teraz najčítanejšie