Denník N

V časoch Dobytkára za ním Bödör chodieval zadným vchodom. Teraz sa na agroministerstvo vracia ako šéf poradcov

Politik Smeru Anton Stredák, ktorý bol v čase kauzy Dobytkár na rezorte pôdohospodárstva pravou rukou Norberta Bödöra, sa vracia na rezort v úlohe šéfa poradcov. Foto - TASR
Politik Smeru Anton Stredák, ktorý bol v čase kauzy Dobytkár na rezorte pôdohospodárstva pravou rukou Norberta Bödöra, sa vracia na rezort v úlohe šéfa poradcov. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Anton Stredák je bývalým futbalovým rozhodcom, no za vlád Smeru zastáva významné posty na rezorte pôdohospodárstva.
  • Podľa svedkov v kauze Dobytkár ho na ministerstvo pretláča nitriansky oligarcha Norbert Bödör.
  • Stredák sa s Bödörom priatelí a ich manželky mali aj spoločnú firmu.
  • Na agroministerstvo sa opäť vracia ako šéf poradcov ministra Takáča.

Minister pôdohospodárstva a nominant Smeru Richard Takáč koncom minulého týždňa zaradil medzi svojich dvanásť novovymenovaných elitných poradcov aj šéfa Združenia mladých farmárov ASYF Mariána Glovaťáka. Ten počas nedávnych farmárskych protestov vystupoval nielen proti agrárnej politike EÚ, ale aj proti Takáčovmu rezortu. Na rozdiel od väčších farmárov, ktorí boli k chybám ministerstva zhovievavejší.

No pri vedení rezortu si chce Takáč predsa len vypočuť aj jeho rady.

Glovaťákom agrominister celkom pozitívne prekvapil, no v novom zbore poradcov figuruje aj jeden mimoriadne kontroverzný muž, ktorého Takáč dokonca menoval za jeho predsedu. Funkciu zveril poslancovi svojej materskej strany Smer Antonovi Stredákovi, ktorý zastával vysoké posty na ministerstve pôdohospodárstva aj za minulých vlád Smeru, keď sa tam diala veľká korupčná kauza Dobytkár. Navyše ho tam vraj vtedy pretláčal jeden z jej strojcov Norbert Bödör.

Oligarcha blízky Smeru v tom čase údajne chodil za Stredákom na ministerstvo zadným vchodom. Politik to musel neskôr vysvetľovať aj polícii.

Bödör so Stredákom sú priatelia a ich manželky v minulosti spoločne podnikali.

Okruh ľudí okolo Takáča, ktorí sú blízki oligarchovi Bödörovi,

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Agro

Bödörovci

Ficova vláda

Kauza Dobytkár

Richard Takáč

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie