Denník N

Stál pri zrode ukrajinského Forbes. Dnes je na fronte a vyvíja aplikáciu na nácvik streľby

Aleksandr Gusarov. Zdroj - archív O. G.
Aleksandr Gusarov. Zdroj – archív O. G.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Alexandr Gusarov je akurát na svojej základni v Dnipre a chystá sa na odchod do Lymanu, mesta blízko frontu. Neďaleko sa totiž nachádza bojová pozícia pluku Azov, do ktorého bývalý technický riaditeľ ukrajinského vydania časopisu Forbes minulý rok vstúpil.

Gusarov pôsobil dvanásť rokov ako novinár, neskôr ako informatik a podnikateľ. Okrem toho, že sa podieľal na založení Forbesu, vybudoval aj vlastný startup, ktorý asistoval pri nakupovaní v duty free obchodoch na letiskách. Neskôr sa mu podarilo väčšinový podiel vo firme predať za niekoľko stotisíc dolárov. Keď sa začala vojna, išiel bojovať. No popritom si našiel čas na vývoj aplikácie, ktorá učí obyčajných ľudí, ako pracovať so zbraňou.

Jeho príbeh ukazuje, ako sa ukrajinský priemysel – aj ten technologický – orientuje v prvom rade na víťazstvo vo vojne a až v druhom rade na všetko ostatné.

Gusarov začal

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Startupy

Technológie

Vojna na Ukrajine

Ekonomika, Svet

Teraz najčítanejšie