Denník N

Ekonomický newsfilter: Na farmách sa fotí Takáč, ale skutočnú moc môže mať opäť Bödör

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

toto vládnutie nemusí priniesť len odpustenie veľkých podvodov, ktoré sa už udiali, ale aj vytvorenie podmienok na páchanie ďalších.

Ako inak sa dá chápať pokračovanie kariéry úradníka, ktorý bol spoluzodpovedný za rozsiahlu korupčnú schému známu ako kauza Dobytkár?

Anton Stredák, kamarát oligarchu Norberta Bödöra, sa stal oficiálnym poradcom ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča.

Stredák bol počas dvoch volebných období pravou rukou najskôr ministra Ľubomíra Jahnátka (Smer) a po ňom Gabriely Matečnej (SNS), ktorí sa síce chodili z titulu svojej funkcie fotiť do obilných polí a maštalí, ale o skutočných peniazoch podľa svedkov v kauze Dobytkár rozhodovali oligarchovia.

Stredák nie je prvým človekom z Bödörovho okolia, ktorý za tejto vlády dostal funkciu. Môže to znamenať návrat starých časov, hoci na fotkách z polí a z traktorov sa tentoraz usmieva Takáč.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1 100 slov, na prečítanie potrebujete 4 a pol minúty. Pripravil Ján Kováč.


1. Tresty za Dobytkára ešte nepadli a bödörovci sa vracajú na miesto činu

Kauza Dobytkár odhalila vplyv Norberta Bödöra v agrorezorte. Bol to práve on, kto podľa svedkov presadil v roku 2016 Stredáka do funkcie štátneho tajomníka. Keď sa podvody s farmárskymi dotáciami začali vyšetrovať, Bödör podľa svedkov dokonca zabezpečil, aby všetky informácie z NAKA išli priamo Stredákovi.

Ľudia z Bödörovho okolia, ktorí už získali vysoké funkcie u Takáča

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie