Denník N

Rodina obžalovaného Zoroslava Kollára ďalej rozpredáva majetok. Jej známu bryndziareň prebrali Rakúšania

Zoroslav Kollár na súde Foto - Tasr
Zoroslav Kollár na súde Foto – Tasr

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Po Vinei, Zetore či nákupnom centre Styla už rodina bývalého konkurzného právnika nemá ani Bryndziareň a syráreň vo Zvolenskej Slatine.
  • Kúpili ju rakúske rodiny Aichingerovcov a Mayerovcov, ktoré už dlhšie pôsobia v domácom mliekarenstve aj v chove kráv a oviec.
  • Noví vlastníci chcú výrobu výrazne rozšíriť.
  • Kollárovcom z väčších firiem zostali už len trenčianskoteplické kúpele.   

Bývalý konkurzný právnik Zoroslav Kollár, ktorý je obžalovaný zo zasahovania do nezávislosti súdu a právoplatne ho odsúdili za dva prípady podplácania, začal presúvať svoj majetok ešte pred jeho prvým policajným zadržaním z jesene roku 2020. V krátkom slede vtedy predal viaceré firmy vrátane českého výrobcu traktorov Zetor. Ďalšie podniky aj nehnuteľnosti zasa previedol na syna, exmanželku aj sestru.

Mohlo to navodzovať dojem, že sa už vtedy obával, že o majetok môže prísť. Kollár však presuny aktív vysvetľoval tým, že s pribúdajúcim vekom ich chce radšej speňažiť.

Výpredaje majetku Kollárovcov však pokračujú aj po nástupe štvrtej vlády Smeru, ktorá mnohé veľké korupčné kauzy z prostredia súdov aj polície označuje za zmanipulované.

Nového vlastníka má od začiatku februára aj Bryndziareň a syráreň vo Zvolenskej Slatine, ktorá patrí k najväčším domácim spracovateľom ovčieho mlieka. Už ju nevlastní firma Maxim 2001 v rukách Kollárovho syna Martina, jeho bývalej manželky Klaudie a sestry Agnesy Tomanovej.

Stredoslovenský podnik kúpila

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Agro

Firmy

Zoroslav Kollár

Ekonomika

Teraz najčítanejšie