Denník N

Sotákov Klub 500 politikárči čoraz viac. Vyzýva na zvolenie Pellegriniho, hoci biznis nie je v agende prezidenta

Líder Klubu 500 Vladimír Soták. Foto - TASR
Líder Klubu 500 Vladimír Soták. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Zamestnávateľské združenie Klub 500 najskôr podporilo zmierňovanie trestov za kriminálne činy a teraz zasiahlo aj do prezidentských volieb.
  • Vyzvalo ľudí na voľbu Petra Pellegriniho a spochybnilo protikandidáta Ivana Korčoka.
  • Klub založil a dodnes vedie biznismen, ktorý má už dlhšie blízko k Smeru.

Podnikateľské združenie Klub 500, ktoré založil a dodnes vedie líder Železiarní Podbrezová Vladimír Soták, vyzvalo ľudí, aby za prezidenta volili Petra Pellegriniho.

Je to neobvyklé, keďže zamestnávateľské zväzy zvyknú vystupovať apoliticky a ich hlavnou úlohou je presadzovať záujmy biznisu v diskusii s vládou. Klub 500 navyše podporil šéfa Hlasu v posledný deň pred moratóriom.

„Jeho praktické skúsenosti s riadením vlády a ministerstiev a s komunikáciou so zamestnávateľmi vytvárajú pevný základ pre náš optimizmus,“ odôvodnil Klub 500 podporu Pellegriniho.

Navyše združenie spochybnilo jeho protikandidáta Ivana Korčoka.

„Naša skúsenosť s Petrom Pellegrinim ukázala, že je otvorený a prístupný dialógu so zamestnávateľmi na rozdiel od jeho protikandidáta, ktorý počas svojej politickej kariéry ani počas samotnej kandidatúry neprejavil záujem o takúto komunikáciu,“ napísal Klub 500.

Klub obchádza logiku aj zvyklosti biznisu

Takáto otvorená podpora jedného politika je zvláštna nielen preto, že firmy a ich združenia sa snažia vystupovať nestranne. Otázne je aj to, či Klubu 500 ide naozaj o presadzovanie dobrých podmienok na podnikanie.

Prezident totiž nemá na hospodársku politiku štátu

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Priemysel

Ekonomika

Teraz najčítanejšie