Denník N

Po otrase v hernom biznise Pixel Federation prudko padá a mení šéfa

Ilustrácia - Pixel Federation / Google Play
Ilustrácia – Pixel Federation / Google Play

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Počas covidu premieňal slovenský vývojár mobilných hier na čisté zisky až šestinu svojich tržieb. Vlani už len vyše dvoch percent.
  • Firma rozbieha ozdravenie, súčasťou ktorého je aj výmena sedemčlenného vedenia jediným manažérom.
  • Rovnako zúži svoje zameranie. Sústredí sa na transportné simulátory, v ktorých je dlhodobo najsilnejšia.   

Najväčšie slovenské herné štúdio Pixel Federation prerazilo aj v globálnom biznise s mobilnými hrami. Počas dvoch covidových rokov 2020 a 2021 zarobilo zhodne po vyše osem a štvrť milióna eur vďaka tomu, že ľudia sa počas karantén hrali viac. Firma v tom čase premieňala na čistý zisk až zhruba každé šieste utŕžené euro. O to strmšie je postcovidové oslabenie podniku. Začalo sa už predvlani, no ešte horší bol pre firmu vlaňajšok.

Tržby si síce Pixel ešte ako-tak drží – aj vlani ich mal viac než 42-miliónové – no zisky sa mu prepadávajú oveľa rýchlejšie.

Už predvlani zarobil podnik iba vyše troch miliónov a vlani dokonca ani nie celý milión. Jeho profit bol na 990 tisícoch eur.

Naposledy zarobil Pixel menej ešte v roku 2016, keď si zapísal profit iba necelých 280-tisíc eur.

Veľké ochladenie na trhu s hrami priznáva v tlačovej správe aj samotný Pixel a mení aj svoje vedenie. Doterajší širší sedemčlenný vrcholový manažment na čele s dvoma zakladateľmi Šimonom Šickom a Mariánom Fridrichom strieda už iba jeden vrcholový manažér.

Novým generálnym riaditeľom

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Gaming

Technológie

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie