Denník N

Húsíovci zdražili prepravu z Ázie o tretinu, na zásielky sa čaká aj o polovicu dlhšie, hovorí spolumajiteľ EXIsportu

Spolumajiteľ siete EXIsport Peter Vaľo. Foto N - Vladimír Šimíček
Spolumajiteľ siete EXIsport Peter Vaľo. Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Tohtoročné Vianoce boli pre infláciu slabšie ako po minulé roky. Obchodníkom preto zostalo v skladoch viac tovaru, ktorý neskôr začali predávať s väčšími zľavami. Aj preto potom tržby v maloobchode v januári medziročne stúpli.

„Hneď vo februári klesli o rovnaké percento,“ opisuje spolumajiteľ siete EXIsport Peter Vaľo. Dôvodom bol v tomto prípade extrémne teplý február, čo sa prejavuje na predaji zimného oblečenia či výbavy na zimné športy.

Obchodníci pritom už vo svojich plánoch s klimatickou zmenou rátajú, akurát extrémne teplý február nezodpovedal predpovediam. Napríklad v EXIsporte prispôsobujú ponuku tak, aby mali čo najviac tovaru, ktorý sa dá predávať takmer počas celého roka. Zimná sezóna v tomto type obchodov v budúcnosti potrvá iba dva mesiace, vysvetľuje Vaľo.

V rozhovore hovorí aj:

  • ako často kontrolujú partnerské fabriky v Číne;
  • čo urobili útoky jemenských povstalcov húsíovcov v Červenom mori s cenami a lehotami dopravy z Ázie, ale aj
  • prečo kolobežky a bicykle zlacneli a kedy sa to môže otočiť.

    Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Inflácia

Obchod

Rozhovory

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie