Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Na Slovensku sme bohatí paradoxne najmä vďaka dlhom
- Rizikom pre finančnú stabilitu sú aj administratívne budovy či nákupné centrá, varuje NBS
- Prezident Joe Biden a Kevin McCarthy sa dohodli na zvýšení dlhového stropu USA, niektorí republikáni sú však nespokojní
- Turecká líra padla na ďalšie rekordné minimum, klesá po Erdoğanovom volebnom víťazstve
Najnovšie z kategórie: Ekonomika
Brazílsky prezident Lula da Silva vyhlásil, že do skupiny BRICS majú záujem vstúpiť ďalšie krajiny. Žiadosti chcú prerokovať na augustovom samite, Lula povedal, že podporuje členstvo Venezuely. BRICS aktuálne tvoria Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika. (reuters)

Keď je niekto v indexovom fonde a povie, že chce ísť do predvolenej stratégie, tak mu aj tak dáme fond, ktorý už má, hovorí šéf VÚB Generali DSS Vladimír Mlynek. V podcaste vysvetľuje, ktorá skupina sporiteľov v II. pilieri by mala poslať svojej dôchodkovej spoločnosti do konca mája návratku.
Konzorcium TSS Grade – Doprastav má blízko k zákazke za takmer 400 miliónov eur. Železničiari ich označili za víťazov tendra na modernizáciu trate pri Poprade.

Príchod írskeho giganta rýchlej módy Primark do Bratislavy nespôsobil mimoriadny záujem, hoci na možné davy v rozšírenej Eurovei opakovane upozorňovala aj polícia. Firma sa pripravila na nápor zákazníkov stĺpikmi a páskami ako na letiskách, napokon to bolo zbytočné.

Slovenským firmám sa v priemere darí kompenzovať rastúce náklady zvýšením tržieb, ukazuje Graf dňa z údajov NBS. Podnikový sektor je tak napriek extrémnej inflácii a prudkému rastu úrokových sadzieb v dobrej finančnej kondícii, hovorí centrálna banka.

Česi rečami o zlom stave našich tratí nepreháňajú, hovorí šéf logistickej spoločnosti Metrans Danubia Peter Kiss. Nákladné vlaky u nás musia neustále brzdiť a zrýchľovať a občas podľa neho aj nadskakujú.