Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Na Slovensku sme bohatí paradoxne najmä vďaka dlhom
- Rizikom pre finančnú stabilitu sú aj administratívne budovy či nákupné centrá, varuje NBS
- Prezident Joe Biden a Kevin McCarthy sa dohodli na zvýšení dlhového stropu USA, niektorí republikáni sú však nespokojní
- Turecká líra padla na ďalšie rekordné minimum, klesá po Erdoğanovom volebnom víťazstve
Najnovšie z témy: Riziko krízy
Eurozónu čaká podľa ekonómov dekáda prinajlepšom zanedbateľného rastu. Región sa ešte plne nespamätal z dlhej a hlbokej finančnej krízy v uplynulom desaťročí a teraz sa musí vyrovnať s novým koronavírusom, píše CNBC.
Záujem nemeckých zamestnávateľov prijímať nových pracovníkov výrazne klesol, podľa inštitútu Ifo zaznamenal vo februári najprudší prepad od decembra 2008. „Optimizmus, ktorý na nemeckom pracovnom trhu panoval začiatkom roka, je preč.“ (ifo)
Priemyselná produkcia v Nemecku rástla v novembri najrýchlejšie za jeden a pol roka. Oproti predchádzajúcemu mesiacu sa zvýšila o 1,1 %, analytici očakávali miernejší rast. V októbri sa výroba ešte prepadla o 1 %. (reuters)
Šéfovia amerických podnikov sa začínajú obávať recesie. Strach z prepadu ekonomiky sa dostal na prvú priečku medzi obavami, ktoré riaditelia najčastejšie zmieňujú pri hodnotení vyhliadok na tento rok. Ukázal to prieskum Conference Board, na ktorý sa odvoláva The Wall Street Journal.
Nemecký export sa v októbri nečakane zvýšil o 1,2 percenta. Priaznivé údaje prichádzajú v čase rastúcich obáv z recesie nemeckej ekonomiky. Minulý týždeň štatistici oznámili, že priemyselná produkcia v októbri prekvapujúco klesla o 1,7 %.
Priemyselná produkcia v Nemecku v októbri prekvapujúco klesla o 1,7 percenta. Údaje signalizujú pretrvávajúci útlm sektora, podľa nemeckého ministerstva hospodárstva by sa situácia mala v najbližších mesiacoch stabilizovať.