Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Na Slovensku sme bohatí paradoxne najmä vďaka dlhom
- Rizikom pre finančnú stabilitu sú aj administratívne budovy či nákupné centrá, varuje NBS
- Prezident Joe Biden a Kevin McCarthy sa dohodli na zvýšení dlhového stropu USA, niektorí republikáni sú však nespokojní
- Turecká líra padla na ďalšie rekordné minimum, klesá po Erdoğanovom volebnom víťazstve
Najnovšie z témy: Pomoc ekonomike
Na ústredí práce už je možné žiadať o 100-eurovú dotáciu, určená je najmä ľuďom, ktorí zatiaľ inú pomoc nedostali. Žiadosť treba podať do konca júla, peniaze sa budú vyplácať najskôr v júni tohto roka.
Tlačivo na stoeurový príspevok pre chudobnejšie domácnosti bude podľa ministra Krajniaka zverejnené začiatkom mája, peniaze sa budú vyplácať v júni. Pomoc je určená tým, ktorí vlani nedostali od štátu iné inflačné dotácie.
Domácnosti s nízkymi príjmami, ktoré vlani nedostali inflačnú pomoc, môžu získať dotáciu 100 eur. Rozhodla o tom vláda v nariadení. Peniaze sa budú vyplácať od mája. Štát ich nebude posielať automaticky, bude treba o ne požiadať úrad práce.
Ministerstvo hospodárstva tvrdí, že nemá možnosť priamo kompenzovať ceny energií v prenajatých prevádzkach. O dotácie môžu požiadať prenajímatelia a nájomcom ich premietnuť do výšky zálohových faktúr.
Predvolebná hitparáda populizmu v parlamente môže zvýšiť deficit verejných financií o 3,8 miliardy eur ročne a nasmerovať Slovensko gréckou a maďarskou cestou. Denník E sa pozrel na to, čo by znamenalo prijatie poslaneckých návrhov, ktorými si poslanci kupujú voličov.
Nemecko pravdepodobne nebude potrebovať celú sumu 200 miliárd eur vyčlenenú na pomoc domácnostiam a firmám s vysokými cenami energií. Povedal to počas Svetového ekonomického fóra v Davose nemecký minister financií Christian Lindner. (reuters)