ABN Amro do roku 2024 prepustí 3-tisíc ľudí, čo je zhruba 15 % zamestnancov. Holandská banka čelí dlhotrvajúcej kríze v odvetví a nízkym úrokovým sadzbám. Chce sa sústrediť na ziskové podnikanie v Holandsku a severozápadnej Európe.
ABN Amro je jednou z troch najväčších bánk v Holandsku, pracuje pre ňu 19-tisíc ľudí. Plánuje znížiť ročné náklady o 700 miliónov na 4,7 miliardy eur.
Banku v roku 2008 zachraňovala holandská vláda, odvety zrušila tisícky pracovných miest podobne ako iné európske banky. Koncom roka 2012 v ABN Amro pracovalo na plný úväzok 23-tisíc ľudí, pred finančnou krízou v roku 2008 ich bolo 30-tisíc.
ABN Amro vyšetrujú nemecké úrady pre podozrenie, že mohla byť zapojená do daňových únikov a podvodných obchodov v súvislosti s nárokom na dividendu. (čtk, reuters)
Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na editori@dennikn.sk.