Eurokomisia schválila spojenie automobiliek Fiat Chrysler a PSA v hodnote 38 miliárd dolárov, spolu vytvoria 4. najväčšieho výrobcu áut na svete. Súhlas je podmienený opatreniami, ktoré majú zabrániť negatívnemu vplyvu fúzie na konkurenciu.

Jedným z opatrení, ktoré firmy prisľúbili, je rozšírenie spolupráce medzi PSA a európskou divíziou Toyoty pri výrobe dodávok.
PSA vyrába pre Toyotu úžitkové vozidlá, ktoré sa predávajú pod japonskou značkou najmä v Európe. Rozšírenie spolupráce podľa EK umožní Toyote konkurovať skupine Stellantis, ktorú vytvárajú PSA a FCA.
Fiat Chrysler a PSA v rámci opatrení umožnia konkurentom aj prístup k svojej sieti opravovní dodávkových áut.
Viac o fúzii FCA a PSA:
- Skupina FCA vznikla v roku 2014 spojením talianskej automobilky Fiat s americkým partnerom Chrysler.
- Koncern PSA vlastní značky Peugeot a Citroën a v roku 2017 kúpil od General Motors automobilku Opel-Vauxhall.
- Do jednej skupiny sa spájajú značky ako Fiat, Chrysler, Dodge, Ram, Maserati, Peugeot, Citroën, Opel či DS.
- PSA bude môcť vďaka spojeniu s FCA preniknúť na americký trh, Fiat získa v oblasti vývoja nízkoemisných technológií. (čtk, reuters, e)
Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na editori@dennikn.sk.