Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Z eurofondov neprepadnú miliardy, ak budeme mať šťastie, budú to „iba“ stovky miliónov
- Eurozóna sa prepadla do recesie, ekonomika klesla v prvom štvrťroku o 0,1 percenta, ukázali revidované dáta
- Slovensko dostane od Nemecka dva systémy protivzdušnej obrany Mantis, obe krajiny už podpísali darovaciu zmluvu
- Nemecko v tichosti ustupuje od cieľa mať do roku 2030 milión verejných nabíjačiek pre elektromobily, ľudia preferujú domáce nabíjanie
Najnovšie z témy: Hegerova vláda, Koronavírus, Panel expertov
Európska lieková agentúra po takmer troch rokoch končí s pravidelnými brífingmi o koronavíruse. Na tom poslednom varovala, že covid zostáva hrozbou, aj keď už nepredstavuje celosvetový stav núdze. Stále cirkuluje a objavujú sa nové varianty.
Ján Mičovský vyhlásil, že vedenie OĽaNO varoval pred Samuelom Vlčanom po tom, čo ho odvolal z postu štátneho tajomníka. „Keď som Hegerovi ako premiérovi povedal, že Vlčan je veľmi zlý človek, odpovedal mi, že lepšieho nemá. Po mojej kritickej tlačovke vlani v novembri prišiel za mnou Matovič, že je toho už naozaj priveľa a musia s Vlčanom niečo urobiť. Neurobili nič.“
Podľa vedca Tomáša Szemesa nemožno únik covidu-19 z laboratória vylúčiť, no stále prevažujú dôkazy, že má prirodzený pôvod. V takom prípade sa musíme pri súčasnom životnom štýle zmieriť s tým, že podobná udalosť nastane v najbližších rokoch znova. Tomu treba prispôsobiť mechanizmy na globálnej úrovni – napríklad na letiskách by sa mohli monitorovať príznaky respiračných ochorení.

Nechcelo sa mi veriť, že môžeme v OĽaNO takto upadnúť, hovorí Ján Mičovský o kauze dotácie pre exministra Samuela Vlčana. „Poslanecký klub Vlčana nechcel, nemohol či nedokázal vidieť tak ako ja. Asi aj preto, lebo vedel lepšie reagovať na osobné požiadavky poslancov. To nikdy nebol môj štýl.“
Bol to dobrý plán, ale nie všetko sa podarí podľa plánu, reaguje Eduard Heger na zrušenie stavby nemocnice Rázsochy z plánu obnovy. Expremiér ešte v apríli tvrdil, že sa nemocnica stihne postaviť.
Oficiálna nemecká aplikácia varujúca pred koronavírusom prešla do spánkového režimu. Vláda považuje apku za úspešnú, zaznamenala vyše 48 miliónov stiahnutí. Kritici upozorňujú na vysoké náklady, Nemecko stála prinajmenšom 223 miliónov eur.