Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Koniec zábavy. Po voľbách sa budú hľadať 2,4 miliardy eur
- Nemocnica Rázsochy sa z plánu obnovy financovať nebude, podľa ministra Palkoviča je problémom projektová dokumentácia
- Ceny benzínu na slovenských čerpačkách opäť vzrástli, cena za liter sa zvýšila v priemere o 2,4 centa
- Svetové ceny potravín klesli na dvojročné minimum, nižšie ceny rastlinných olejov, obilnín a mliečnych výrobkov prevážili nad rastom cien cukru a mäsa
- Dohodu o pozastavení dlhového stropu v USA schválil aj senát, bez zákona by vláda nedokázala splatiť záväzky
Najnovšie z témy: Hegerova vláda, Igor Matovič, Kolúzna väzba, OĽaNO, Richard Sulík, SaS
Podrobné dáta prieskumu Ipsosu ukazujú omyl predsedu KDH Milana Majerského, že by mu mohli utiecť voliči k Republike. V skutočnosti len zhruba päť percent voličov KDH hovorí, že by mohli voliť extrémistickú Republiku. Omnoho častejšie majú voliči KDH sympatie k Demokratom, Sme rodina, Dzurindovým Modrým, ale aj k SNS, PS či OĽaNO alebo Hlasu.
Bol to dobrý plán, ale nie všetko sa podarí podľa plánu, reaguje Eduard Heger na zrušenie stavby nemocnice Rázsochy z plánu obnovy. Expremiér ešte v apríli tvrdil, že sa nemocnica stihne postaviť.

SaS a Progresívne Slovensko sa preťahujú takmer o polovicu svojich voličov, ukazuje nový prieskum. Strane Richarda Sulíka by dalo druhý alebo tretí hlas až 44 % priaznivcov PS a, naopak, strane Michala Šimečku by dalo hlas číslo dva či tri 47 % voličov SaS.

Minister financií Michal Horváth odvolal poslanca OĽaNO Erika Ňarjaša z pozície člena predstavenstva Tiposu. Ministerstvo tak odmieta tvrdenie Ňarjaša, že končí, lebo mu uplynula šesťmesačná lehota poverenia. Ministerstvo sľubuje obsadiť uvoľnený post v najbližších týždňoch, kým ukončí rozbehnuté výberové konanie.
Poslanec OĽaNO Erik Ňarjaš skončil ako člen predstavenstva Tiposu. Do národnej lotérie ho v decembri dosadil bez výberového konania líder OĽaNO Igor Matovič, keď sa lúčil s funkciou ministra financií. Eduard Heger kritizoval Ňarjašovo pôsobenie v štátnej akciovke, ale nevymenil ho.
Vysvetľujeme, aká je realita o ceste slovenskej delegácie do Bruselu, v súvislosti s ktorou Robert Fico hovoril o „organizovanom zločine“. Išlo o pracovnú cestu v oblasti hybridných hrozieb, na ktorej boli štátne inštitúcie aj mimovládne organizácie. Podľa zápisov z nej kritizovali najmä Hegerovu a Matoviču vládu.