Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Odtrhnuté ceny potravín robia zle aj ekonomike, ale politici by ich mali nechať tak
- Štát chystá stoeurové príspevky ľuďom s nízkym príjmom, zvýšiť sa majú aj príspevky na bývanie a v hmotnej núdzi
- Rozhodnutie o zákaze nedeľného predaja parlament odsunul na máj a jún, schválil rýchle peniaze obciam, mestám a župám
- Medziročná inflácia v eurozóne v marci klesla na ročné minimum 6,9 percenta, problémom sú stále ceny potravín
- Poľsko, Slovensko a ďalšie krajiny chcú zásah EÚ proti ukrajinskému obiliu, inak budú žiadať obnovenie ciel a kvót
Najnovšie z témy: Cestovný ruch, Koronavírus, Pomoc ekonomike, Problémy cestoviek
Na Slovensku bolo od začiatku roka podaných 5753 vakcín proti covidu: 342 osôb dostalo prvú dávku, 598 posilňujúcu dávku, 4362 druhú posilňujúcu dávku a 358 ľudí tretiu posilňujúcu dávku. (nczi, tasr)

Úmrtnosť na Slovensku klesla vlani medziročne takmer o pätinu, no stále bola vyššia ako pred pandémiou. Zomrelo celkovo 59 583 ľudí, čo je druhý najvyšší počet od konca druhej svetovej vojny.
Talianska vláda plánuje zaviesť stimuly na prácu cez víkend, využívať ich má najmä cestovný ruch a gastronómia. Opatrenie súvisí s akútnym nedostatkom zamestnancov vo viacerých odvetviach ekonomiky.
Počet prenocovaní v nemeckých kempoch vlani dosiahol rekordných 40 miliónov, medziročne stúpol o 22 %. O dovolenku bližšie k prírode je väčší záujem, ľudia majú obytné vozidlá ešte z obdobia pandémie.
Počet liniek na bratislavskom letisku v letnej sezóne ešte nedosiahne predpandemickú úroveň. Nové spojenia však pribudnú napríklad do litovského Kaunasu, neskôr v júni aj do čiernohorskej Podgorice a v septembri do Atén.
Talianske Benátky chcú obmedziť krátkodobé prenájmy bytov turistom. Starosta Luigi Brugnaro povedal, že radnica chystá nariadenie, podľa ktorého budú môcť majitelia nehnuteľností ponúkať krátkodobý prenájom najviac 120 dní v roku.