Ani po vianočnej odstávke sa situácia vo výrobe v troch českých závodoch firmy Škoda Auto nelepší, produkciu tlmí nedostatok čipov. Stovky nedokončených vozidiel putujú na odstavné plochy. Len za január by mala automobilka odstaviť asi 2500 vozidiel.
Nedostatok čipov je natoľko vážny, že na plochách sa čoraz viac hromadia aj vlajkové elektromobily Enyaq, ktorých produkciu pritom Škoda Auto dlhodobo uprednostňuje.
V polovici tohto týždňa parkovalo na odstavných plochách automobilky takmer 300 v tomto roku vyrobených a pre nedostatok čipov nedokončených áut. Ako povedala hovorkyňa firmy Martina Špittová, väčšinou v Lysej nad Labem.
„Robíme maximum, aby sme eliminovali počet nekompletných vozidiel, ktorý bude v 1. polroku tohto roka závisieť od vplyvu variantu koronavírusu omikron na dodávateľské reťazce,“ povedala.
„Odhadujeme, že do konca januára odstavíme 2500 áut. Achillovou pätou je riadiaca jednotka parkovacieho zariadenia pri elektromobiloch Enyaq, ktorých teraz odstavujeme skutočne veľa, viac, než by sme chceli,“ povedal predseda podnikovej rady Škoda Auto Jaroslav Povšík. (tasr, e15)