Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Na Slovensku sme bohatí paradoxne najmä vďaka dlhom
- Rizikom pre finančnú stabilitu sú aj administratívne budovy či nákupné centrá, varuje NBS
- Prezident Joe Biden a Kevin McCarthy sa dohodli na zvýšení dlhového stropu USA, niektorí republikáni sú však nespokojní
- Turecká líra padla na ďalšie rekordné minimum, klesá po Erdoğanovom volebnom víťazstve
Najnovšie z témy: Ceny energií, Týždeň v európskej ekonomike, Vojna na Ukrajine

Vývoj bojov (459. deň): Rusi útočia viac, ale Ukrajinci sú efektívnejší. Takto intenzívne ešte Rusi ukrajinské mestá nebombardovali, v Bachmute sa však zastavili a ďalej sa ani nepokúšajú dostať.
Japonsko chce zdvihnúť podiel veternej energie na spotrebe elektriny na viac ako 30 %. Do polovice storočia plánuje zvýšiť kapacitu veternej energie na 140 zo súčasných takmer 5 GW a stať sa uhlíkovo neutrálnou krajinou. (reuters)
Sankcie proti Rusku majú podľa Zuzany Čaputovej svoj účinok, Moskva má menej peňazí na nákup zbraní. Prezidentka zároveň na úvod konferencie Globsec varovala pred narušením jednoty západných štátov v postoji k Rusku a pred zneužívaním demokratických slobôd extrémistami.
Zahraniční investori po predaji ruských podnikov za rok do marca stiahli z Ruska 36 miliárd dolárov. Uviedla to štátna tlačová agentúra RIA s odvolaním sa na údaje ruskej centrálnej banky.
Ruská hranica je odomknutá, píše Jurij Vasin. „Pozemná hranica Ruska s Ukrajinou sa stala frontovou líniou s takmer každodenným ostreľovaním a občasnými sabotážami diverzných prieskumných jednotiek.“
Rusko tvrdí, že ukrajinská armáda ostreľuje viacero obcí v ruskej Belgorodskej oblasti, ktorá susedí s Ukrajinou. Cieľom ostreľovania sú podľa tamojších úradov dva priemyselné podniky.