Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: EÚ sa blíži k dohode o útlme spaľovacích motorov
- Štáty EÚ schválili pravidlá na ukončenie predaja áut na benzín a naftu v roku 2035, proti bolo Taliansko a Poľsko
- Elektrina domácnostiam nemá zdražieť ani na budúci rok, odsúhlasila vláda
- O bankovom odvode budú poslanci rozhodovať zrejme až v júni, návrh opäť odsunuli
- Daňový servis: Daňové priznanie živnostníka krok za krokom
Najnovšie z témy: Inflácia
Aj keď majú niektoré známe módne značky problémy a redukujú predajne či odchádzajú z trhu, nemusí to byť navždy. „Niektoré fungujú viac ako sto rokov. Je len otázkou času, kým sa vrátia,“ myslí si Patrik Čanecký, ktorý na Slovensku manažuje značky ako Reserved, Mohito, Sinsay či Cropp.
Zastropovanie cien potravín spôsobí chaos, tvrdia ekonómovia v paneli expertov. Regulácia by mohla vytvoriť ďalší tlak na zvyšovanie cien, niektorí varujú aj pred znižovaním DPH. Zhodujú sa na tom, že pomoc má byť určená zraniteľným skupinám.
Americká centrálna banka by už od leta mohla znižovať základné úroky, naznačuje to vývoj na finančných trhoch, píše v komentári ekonóm Vladimír Vaňo. Od júna 2023 do januára 2024 môže Fed úroky znížiť päťkrát a eurozóna by tento vývoj mohla kopírovať.

Módne značky počas inflácie rozširujú svoje portfólio o cenovo dostupnejší tovar, opisuje v rozhovore Patrik Čanecký, konateľ LPP Slovakia, ktorá manažuje značky ako Mohito, Reserved či Sinsay. Trh s lacným oblečením preto hustne. Ukazuje sa však, že zákazník radšej ostane pri svojej značke a nakupuje menej.
V pondelok čaká Nemecko veľký štrajk, možno najväčší za posledné desaťročie. Doprava môže zostať ochromená v celej krajine, už dnes zrušili na mníchovskom letisku množstvo letov.
Boris Kollár považuje zastropovanie cien potravín za zlý vtip a marketing reťazcov. Predseda parlamentu tvrdí, že by mal zasiahnuť Protimonopolný úrad.