Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Odtrhnuté ceny potravín robia zle aj ekonomike, ale politici by ich mali nechať tak
- Štát chystá stoeurové príspevky ľuďom s nízkym príjmom, zvýšiť sa majú aj príspevky na bývanie a v hmotnej núdzi
- Rozhodnutie o zákaze nedeľného predaja parlament odsunul na máj a jún, schválil rýchle peniaze obciam, mestám a župám
- Medziročná inflácia v eurozóne v marci klesla na ročné minimum 6,9 percenta, problémom sú stále ceny potravín
- Poľsko, Slovensko a ďalšie krajiny chcú zásah EÚ proti ukrajinskému obiliu, inak budú žiadať obnovenie ciel a kvót
Najnovšie z témy: Automobilový priemysel, Priemysel
SaS by mala pri téme zákazu áut so spaľovacími motormi od roku 2035 zvoľniť tempo, myslí si komentátor Filip Obradovič. „Bavíme sa o úplne novom trhu, bude to úplne nová realita, nová konkurencia, automobilky sa medzi sebou budú pozerať na ceny, tie pôjdu automaticky dolu,“ hovorí o elektromobiloch.
Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala zmeny v registračných poplatkoch za zápis auta. Poplatky za staršie auto tak stúpnu, ale menej, než pred poslednou novelou pôvodne schválili poslanci.
Toyota odovzdala závod v Petrohrade ruskému štátu v zastúpení inštitútu NAMI. Moskva preberá aktíva aj od ďalších svetových automobiliek, ktoré opúšťajú Rusko pre jeho inváziu na Ukrajinu.
Odbyt výrobcov áut by tento rok podľa firmy EY mohol stúpnuť o 10 % po vlaňajšom miernom poklese. Zlepšiť by sa malo zásobovanie čipmi a ďalšími vstupmi, čo by sa následne odrazilo aj na predaji.
Každé štvrté auto vyrobené v trnavskom Stellantise je už teraz elektrické a po budúcoročnom príchode nových modelov to bude každé druhé. Po ohlásených investíciách Volva a Porsche je to ďalšia dobrá správa o rozvoji elektromobility na Slovensku.
Nová výroba batériových modulov pre elektromobily koncernu Porsche za miliardu eur na Považí bude pre Slovensko veľkou posilou, no stále nemáme istú žiadnu výrobu základných batériových článkov a ani produkciu pohonov na elektromobily.