Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Odtrhnuté ceny potravín robia zle aj ekonomike, ale politici by ich mali nechať tak
- Štát chystá stoeurové príspevky ľuďom s nízkym príjmom, zvýšiť sa majú aj príspevky na bývanie a v hmotnej núdzi
- Rozhodnutie o zákaze nedeľného predaja parlament odsunul na máj a jún, schválil rýchle peniaze obciam, mestám a župám
- Medziročná inflácia v eurozóne v marci klesla na ročné minimum 6,9 percenta, problémom sú stále ceny potravín
- Poľsko, Slovensko a ďalšie krajiny chcú zásah EÚ proti ukrajinskému obiliu, inak budú žiadať obnovenie ciel a kvót
Najnovšie z témy: Obchod
Odbyt výrobcov áut by tento rok podľa firmy EY mohol stúpnuť o 10 % po vlaňajšom miernom poklese. Zlepšiť by sa malo zásobovanie čipmi a ďalšími vstupmi, čo by sa následne odrazilo aj na predaji.
Dánsky obchodník Flying Tiger plánuje vstúpiť do Ázie a celosvetovo viac ako zdvojnásobiť počet predajní zo súčasných 900, ktoré má zväčša v Európe. Firma ponúka širokú paletu produktov od vodných pištolí až po podložky na jogu.
Ak by v parlamente prešiel návrh zakázať nedeľný predaj, viac než potravinári by na to doplatili predajcovia módy či elektra. „Prežili sme covid, šialenú infláciu a chcú nás obmedziť v podnikaní, o ktorom v živote ani nerozmýšľali?“ pýta sa Peter Vaľo zo siete EXIsport.
Smer a Sme rodina rokovali o cenách potravín. Robert Fico a poslanec Sme rodina Jaroslav Karahuta naznačili, že môžu spolupracovať na legislatíve v parlamente. Jedným z návrhov by mohlo byť odpustenie odvodov potravinárom na šesť mesiacov.
Europarlament schválil normu, ktorá má zvýšiť bezpečnosť výrobkov predávaných na internete. Okrem iného má zrýchliť ich sťahovanie z online predaja či osobitne zlepšiť ochranu detí.
SaS chystá podnet na protimonopolný úrad pre zastropovanie cien potravín obchodnými reťazcami. Úrad sa už skôr vyjadril, že dohody síce vo všeobecnosti môžu viesť k obmedzeniu konkurencie, no tento trh považuje za „vysoko transparentný“.