Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Hlasy odborníkov nezabrali, pomoc s hypotékami ide zrýchlene do parlamentu
- Medziročná inflácia v eurozóne sa v novembri zvoľnila na 2,4 % z októbrových 2,9 %, čakal sa miernejší pokles
- Rozpočtová rada výrazne zvýšila odhad tohtoročného deficitu verejných financií, očakáva schodok 6 percent HDP
- Ministerstvo dopravy postavilo na čelo ZSSK bývalého riaditeľa pošty Petra Helexu, novým šéfom bratislavského letiska sa stal Dušan Novota
- OPEC a jeho spojenci sa podľa zdrojov Reuters predbežne dohodli na ďalších ťažobných škrtoch, ceny ropy rastú
Najnovšie z témy: Automobilový priemysel, Čína a Taiwan, Graf dňa

Údaje NBS a Štatistického úradu o tom, ako klesajú ceny bývania, sa rozchádzajú, ukazuje Graf dňa. Centrálna banka hovorí o 10-percentnom poklese v treťom štvrťroku, štatistici len o menej ako štyroch percentách.
Nemeckí prevádzkovatelia elektrických sietí budú limitovať dodávky energie pre tepelné čerpadlá a nabíjačky elektromobilov, aby udržali stabilitu. Prúd nebude vypnutý úplne, ale obmedzený na 4,2 kilowattu za hodinu. Domácnosti budú odškodnené zvýhodnenou cenou až o 60 percent. (euractiv)
Eurokomisia podozrieva výrobcov autobatérií a ďalšie firmy z vytvorenia kartelu. Podľa nej sa dohovárali na cenách batérií, ktoré sa používajú na štartovanie väčšiny vozidiel so spaľovacím motorom.
Mercedes-Benz a BMW vytvoria spoločný podnik na prevádzku vysokovýkonnej nabíjacej siete v Číne. Do konca roka 2026 chcú nainštalovať najmenej tisíc staníc, prvé majú začať fungovať na budúci rok.
Čína teraz zrejme neplánuje veľkú inváziu na Taiwan, povedala taiwanská prezidentka Cchaj Jing-wen. „Myslím si, že čínski lídri čelia v súčasnosti mnohým výzvam vnútri krajiny,“ uviedla. Medzinárodné spoločenstvo dalo podľa nej Číne dostatočne najavo, že vojna neprichádza do úvahy.

Slovenské domácnosti dnes platia jedny z najnižších cien plynu v Európskej únii, ukazuje Graf dňa. Ministerka hospodárstva Denisa Saková aj napriek tomu sľubuje, že ceny sa od januára vôbec nezvýšia.