Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Bíreš politikom ukázal, ako sa majú riešiť konflikty
- Ceny benzínu začali opäť rásť, nafta sa dostala na 10-mesačné maximum a jej cena sa blíži benzínu
- Britský regulátor naznačil, že schváli upravený plán Microsoftu na prevzatie firmy Activision Blizzard, transakcia za 69 miliárd dolárov by bola najväčšou svojho druhu v odvetví
- Japonsko pokračuje v mimoriadne uvoľnenej menovej politike, centrálna banka ponechala krátkodobé úrokové sadzby na mínus 0,1 percenta
- Veľkoobchodná cena plynu pre Európu klesla po správe o konci štrajkov v austrálskych závodoch Chevronu na LNG
Najnovšie z témy: Európska únia, Klimatická kríza, Počasie
Schválenie klimatického zákona, pokračovanie reformy národných parkov, rozšírenie programu Obnov dom či zmena škodlivých stavebných zákonov. To sú kľúčové priority plánu pomoci životnému prostrediu strany Demokrati, informoval Michal Kiča, expert strany pre životné prostredie.
Viac ako polovica elektriny vyrobenej v Španielsku by v tomto roku mohla pochádzať z obnoviteľných zdrojov. Uviedla to štátna tajomníčka pre energetiku Sara Aagesenová.

V niektorých okresoch hrozia povodne. Meteorológovia vydali výstrahy prvého stupňa v okresoch Komárno, Nové Zámky, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Nitra, Zlaté Moravce, Topoľčany, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Poprad, Kežmarok, Martin, Ružomberok a Litovský Mikuláš.
Európska únia v najbližších dňoch uvoľní Tunisku prvých 127 miliónov eur v súlade s júlovou dohodou zameranou na boj proti nelegálnej migrácii. Informovala o tom hovorkyňa Európskej komisie.
Klimatické ambície Európy môžu viesť k novému kolonializmu, hovorí šéf Európskej investičnej banky. Werner Hoyer varuje, že snaha dosiahnuť energetickú nezávislosť cez rozvoj obnoviteľných zdrojov nesmie stáť na vykorisťovaní krajín globálneho juhu. (euractiv)
Dopyt po plyne v Európe sa počas nasledujúcich 20 rokov drasticky zníži, predpokladá štúdia Deloittu a nemeckého inštitútu Öko. Do roku 2040 by mohol oproti roku 2021 klesnúť o dve tretiny a do roku 2050 až o 95 %.