Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Akcia Vírus možno ukazuje zrod modelu najväčšieho tunelovania štátu
- Slovensko a Ukrajina zmierňujú napätie v obilnom spore, chystajú systém obchodovania na základe licencií
- Akcie Toshiby sa po 74 rokoch stiahnu z tokijskej burzy, skupina investorov vedená firmou JIP ju zmení na súkromný podnik
- Ropa Brent zlacnela pod 93 dolárov za barel, zástupcovia amerického Fedu naznačovali, že konca roka ešte raz zvýšia úroky
- Švajčiarsko a Británia prerušili zvyšovanie úrokov, Turecko s dvojcifernou infláciou sadzbu zdvihlo na 30 percent
Najnovšie z témy: Inflácia, Investovanie a úvery

Cukor je najdrahší za 12 rokov, môže za to sucho v Indii, ukazuje Graf dňa. Európske ceny však môžu čosko padnúť vďaka silnej úrode na Ukrajine.
Po zdražení hypoték sa Európania viac zaujímajú o úvery s variabilnou sadzbou. Na Slovensku ich banky vôbec neponúkajú, hoci v minulosti na trhu boli a ľudia pri nich hypotéku obvykle preplatia menej. Slováci majú radšej fixné sadzby.
Britská centrálna banka ponechala základnú úrokovú sadzbu na 5,25 %. Sprísňovanie menovej politiky prerušila prvý raz od konca roka 2021, reaguje na zmiernenie inflácie a spomaľujúci sa rast domácej ekonomiky.
Turecká centrálna banka zvýšila základný úrok o päť percentných bodov na 30 %, čo je 20-ročné maximum. Snaží sa bojovať s vysokou infláciou, ktorá sa po prechodnom zmiernení opäť zrýchľuje a v auguste dosiahla 59 %.
Polročné výsledky firmy Flix uľahčia jej vstup na burzu, píše denník Handelsblatt. Služby podniku, ktorý vlastní autobusových dopravcov Greyhound v Severnej Amerike a FlixBus v Európe, využilo 36 miliónov ľudí, medziročne o polovicu viac.
Švajčiarska centrálna banka prekvapivo ponechala základný úrok na 1,75 %, sadzby nezmenila prvý raz od vlaňajšieho marca. Zdôvodnila to efektom sprísňovania menovej politiky v minulých štvrťrokoch, ktorý sa prejavil v zmiernení inflácie.