Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Pellegrini chce, aby ľudia vo voľbách prezidenta poďakovali za lacné energie
- Výstavba bytov na Slovensku sa dostala do útlmu, počty dokončených aj pripravovaných bytov klesli dvojciferným tempom
- Ekonomika eurozóny v 3. štvrťroku aj po druhom spresnení dát klesla o 0,1 percenta, v predchádzajúcich troch mesiacoch si polepšila o 0,1 percenta
- Ján Jenčo sa vzdal funkcie šéfa inšpekcie životného prostredia, na jeho odchod tlačil minister Taraba
Najnovšie z témy: Ľudovít Ódor, Milan Krajniak, Sme rodina
Naživo: Diskusia N s expremiérom Ľudovítom Ódorom, ktorá sa koná pri príležitosti vydania českej verzie jeho knihy Rýchlokurz geniality. Ódor a moderátor Filip Titlbach sa rozprávajú o tom, čo čaká Slovensko pod Ficovou vládou alebo ako sa mení perspektíva strednej Európy.
Ľudovít Ódor povedal, že programové vyhlásenie vlády nedočítal, keďže v ňom nič konkrétne nevidel. Dokument sa mu zdal ako slohová práca. Podľa bývalého premiéra už takisto treba mať lupu, keď chceme vidieť rozdiel medzi Smerom a Hlasom. Pozrite si záznam diskusie Denníka N s Ódorom a Shootym.
O návrhu podľa paragrafu 363 exposlanca Martina Borguľu tentoraz rozhodoval prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera. Keď Borguľovi začiatkom roka obvinenie rušili, rozhodnutie podpísal Maroš Žilinka.
Exposlanec Sme rodina Martin Borguľa je naďalej obvinený, generálna prokuratúra nevyhovela jeho návrhu podľa paragrafu 363. „Konštatovala, že v konaní nezistila žiadne porušenie zákona a dospela k záveru, že trestné stíhanie je v tomto štádiu trestného konania dôvodné“, informuje Úrad špeciálnej prokuratúry.
Prezidentka napadla na Ústavnom súde jednu zo zmien stavebných zákonov, ktoré presadila pred voľbami Sme rodina. Verejnosť a samosprávy prišli o možnosť odvolať sa či pripomienkovať niektoré rozhodnutia pri posudzovaní vplyvov na životné prostredie.
Úrad od nás preberal aj Erik Kaliňák, hovorí bývalá šéfka Ódorovej kancelárie Veronika Gulášová. „Po nástupe si zorganizovali prvé zasadnutie vlády. Aj v minulosti to tak bolo, že sa na prvom rokovaní riešia najmä personálne výmeny. Toho sa týkala asi najväčšia časť otázok od nastupujúcej garnitúry.“