Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Ficove opatrenia doľahnú aj na obyčajných ľudí
- Vláda zadotuje ceny energií, aby nestúpli, vyjde to na 1,25 miliardy eur
- Maloobchodné tržby zmiernili pokles na 0,2 percenta, je to najlepší výsledok od januára
- Staronovým predsedom energetického regulačného úradu ÚRSO bude Jozef Holjenčík, ktorý úrad viedol za vlád Smeru
Najnovšie z témy: Agro, Ivan Šimko, Jozef Bíreš, Vojna v polícii
Úrad špeciálnej prokuratúry sa nedá opraviť, preto ho vláda navrhuje zrušiť, vyhlásil premiér Robert Fico (Smer). O Danielovi Lipšicovi hovoril ako o zlu. Úrad podľa neho prispieval k porušovaniu ľudských práv, čoho dôkazom má byť tridsať nálezov ústavného súdu. Hrozba ďalšieho porušovania ľudských práv je aj dôvodom prečo vláda tento návrh predkladá v skrátenom legislatívnom konaní.
Vláda navrhuje, aby čurillovci prišli spätne o status chránených oznamovateľov. Navrhuje to v novele zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti, pričom policajti by mali prísť o status po jej schválení. Súčasťou novely je, že policajti už takúto ochranu získať nebudú môcť.
Problémy s exportom z Ukrajiny zasahujú už aj cukor a hydinu. Z europarlamentu sa ozývajú obavy z prudkého nárastu ukrajinského exportu do EÚ a z jeho vplyvu na ceny potravín. Komisia uisťuje, že situácia je pod kontrolou, hoci má isté „riziká“. (euractiv)
Po Jarmile Kotekovej hovorí o živote s policajtom, ktorý vyšetroval citlivé prípady, ďalšia manželka Natália Svítková. Jej manžel bol až do decembra zástupcom šéfa inšpekcie, prevelili ho ako radového policajta na obvodné oddelenie do Bánoviec nad Bebravou. „Cítim nespravodlivosť, bolo nám zasiahnuté do života a toto by sa nemalo diať,” hovorí.
Nový generálny riaditeľ Slovenského pozemkového fondu Richard Šmída a jeho námestník Rastislav Juhár kandidovali za Smer z dolných priečok kandidátky. Skúsenosti majú iba s vedením nižších regionálnych pracovísk fondu.
Firemný newsfilter: Žilinská Kia má isté prvé dve elektroautá, siahame po výrobe najväčšieho SUV a nový megabiznis Slovnaftu v odpadoch
- Prešov získal nielen veľkú, ale aj ekologickú americkú firmu
- Národnú lotériu Tipos preberá SNS
- Obľúbenú, no stratovú Mliekareň Kopanice Selce nový investor nezachránil