Slovensko patrí ku krajinám, ktorým sa darí čerpať peniaze najrýchlejšie v EÚ, hovorí podpredseda vlády Peter Kmec

Slovensko patrí ku krajinám, ktorým sa darí čerpať peniaze najrýchlejšie v EÚ, hovorí podpredseda vlády Peter Kmec v reakcii na kritiku hnutia Slovensko. To tvrdí, že vláda nečerpá eurofondy dostatočne a hrozí vrátenie peňazí do EÚ.

„Radi by sme pripomenuli, že Slovensko získalo z plánu obnovy už viac ako tri miliardy eur,“ povedal Kmec. Dodal, že Slovensko teraz čaká na schválenie piatej žiadosti o platbu Európskou komisiou, a to v hodnote takmer 600 miliónov eur.

Vláda na stredajšom rokovaní nechcela ukázať občanom informácie o aktuálnom stave čerpania financií z fondov EÚ, a preto všetky body, ktoré sa toho týkajú, označila za ústnu informáciu. Na tlačovej konferencii na to upozornila poslankyňa Veronika Remišová (hnutie Slovensko). Dodala, že v čerpaní financií z plánu obnovy či Programu rozvoja vidieka sú vážne problémy a hrozí vrátenie časti financií do Bruselu.

„Momentálne je zjavné, že ku koncu roka 2024 mu peniaze z Programu rozvoja vidieka prepadli, len sa bojí postaviť pred občanov, bojí sa postaviť pred novinárov a bojí sa postaviť pred farmárov a potravinárov a povedať, koľko peňazí ku koncu roka 2024 prepadlo,“ dodala Remišová. (tasr)

Dnes na DennikE.sk