Európska únia navrhuje navýšiť vojenskú podporu Ukrajiny. Nový balík pomoci by mal mať hodnotu najmenej šesť miliárd eur. Brusel chce posilniť pozíciu Kyjiva pred rokovaniami o prípadnom mieri. (politico)
Dnes na DennikE.sk
- Ekonomický newsfilter: Sankcie proti Rosnefti a Lukoilu môžu byť od zajtra bodom zlomu
- V Česku sa zrazili vlaky, hlásia desiatky zranených. Príčinou mohlo byť nerešpektovanie semafora
- Kvartálne výsledky Nvidie prekonali očakávania, zisk aj tržby vzrástli medziročne o vyše 60 %
- Na Slovensku otvorili tretiu diaľnicu v tomto roku, ide o časť R2 Kriváň – Mýtna (9,1 km)
Najnovšie z témy: Vojna na Ukrajine, Európska únia
Štátny tajomník rezortu obrany Igor Melicher povedal, že pre Slovensko by bolo najlepšie, keby bola Ukrajina kompletne pod ruským vplyvom. Nominant Smeru v relácii Na telo plus dodal, že by mala mať hranice spred roku 2014, ale ovládalo by ju Rusko.
Ruská armáda dobyla ukrajinský Kupiansk, oznámil ruský veliteľ Valerij Gerasimov počas návštevy veliteľstva západného zoskupenia ruských vojsk spolu s Putinom. Ukrajina sa k jeho tvrdeniam nevyjadrila.
Ruské ministerstvo obrany zverejnilo video, ako jeho vojaci chodia okolo zničených panelákov v Pokrovsku. Toto ukrajinské mesto a susedný Myrnohrad sa ruské jednotky snažia obkľúčiť a dobyť.
Volodymyr Zelenskyj dostal americký návrh na dosiahnutie mieru s Ruskom a bude o ňom rokovať s Donaldom Trumpom, uviedla kancelária ukrajinského prezidenta. Podľa FT Trumpov plán v súčasnej podobe ráta s kapituláciou Kyjiva a s odovzdaním Donbasu.
Útok na Ternopiľ pripomenul nižšiu efektívnosť ukrajinskej protivzdušnej obrany, o ktorej sa hovorí posledné mesiace. Dôvodom môže byť aj to, že Rusi používajú rakety tam, kde nie sú Patrioty, prípadne je v nich malý počet protivzdušných striel.
Teraz najčítanejšie

Newsfilter: Súboj medzi Ficom a Žilinkom sa vyostruje
Monika Tódová
To, že Rusko zaútočí na Európu, hovoria nahlas aj Francúzi. Putinovi nevyhovuje mier, varuje ruský analytik
Denisa Ballová a ďalší
Žilinka a žilinský krajský prokurátor na seba narazili, riešiť to chce Glück zo Smeru
Veronika Prušová
Čo by sa stalo, keby Ukrajina prehrala
Ľubomír Smatana
Vývoj bojov (1364. deň): Ukrajinci prvýkrát za Trumpa útočili na Rusko strelami ATACMS, Rusi odpovedali starým videom
Tomáš Vasilko
Hlas odkazuje Smeru, že už stačilo. Sťažuje sa na porušenie koaličnej zmluvy a varuje, že pri odvolávaní ministrov im nevysloví dôveru
Nina Janešíková
Bývalý šéf enviropolície: Vláda rozložila systém ochrany životného prostredia a bude to ešte horšie
Soňa Mäkká
Pri Jasnej má ďalší kus lesa zabrať vyše sto apartmánov. Chystá ich bývalý okresný šéf Smeru
Ivan Haluza
Polícia ho nevie nájsť, Kaliňák je s ním vo Vietname. Minister sa postavil vedľa podozrivého z únosu (+video)
Monika Tódová a ďalší
Ficova konšpiračná teória
Martin M. Šimečka
Slováci dostali v baráži na MS prijateľných súperov. Proti Kosovu si však budú musieť dať pozor na nebezpečného útočníka z La Ligy
Ondrej Lauko
Kmecov úrad sponzoroval aktivity Juraja Miškova. Ten hovorí, že už pol roka tam nebol poradcom
Denisa Funtíková
Graf dňa: Výsledky Nvidie naznačili, či je ošiaľ okolo umelej inteligencie naozaj bublina
Tomáš Zemko
Lopušanová si vybrala univerzitu pred „ženskou NHL“. Dostane lepšie podmienky ako muži na Slovensku, tvrdí jej otec
Šimon Čop